wz

fotogalerie odkazy kalendare kniha kontakt video aktuality jezdci

Změna termínu závodů:

 

SMS Pardubice: Městečko Trnávka 2.6.2013 - ZRUŠENO!!! pro nepříznivé počasí, náhradní termín bude upřesněn.

SMS Pardubice: Rosice 4.5.2013 - ZRUŠENO!!! pro nepříznivé počasí, náhradní termín bude upřesněn.

SMS Pardubice: Nová Paka 26.5.2013 - nový termín

● do kalendáře přidány podniky MotocrosscupuZměna termínu závodů:

 

MMČR motokrosu - Pacov 19.5.2013, Dalečín 28.7.2013

MMČR a PČR endurosprint Bílina 6.- 7.4.2013

MMČR a PČR Enduro Dolní Hradiště 13.-14.4.2013


img00270.jpg (64637 bytes)

Olszyna 2008

 

Olszyna 2007

Posezení na myslivecké chaloupce

     Dne 9.11.2008 proběhlo za účasti členů AMK Police nad Metují posezení na myslivecké chaloupce. V 15:00 hod proběhla nejprve schůze výboru AMK a poté od 16:00 hod setkání členů a jezdců autoklubu. Během sezení byly shlédnuty fotografie a videa z letošní i minulé sezóny. Bylo také diskutováno o sezóně v roce 2009. V této sezóně se jezdci autoklubu budou účastnit motokrosových závodů. Nad vytrvalostními závody Cross-country však visí prozatím otazník. Promotérská agentura CPA již pro rok 2009 nebude pořádat tyto závody, kterých se v minulých letech jezdci AMK Police nad Metují pravidelně účastnili. A vypadá to, že tedy přijdeme o závody v polské Olszyně, kam jsem se všichni vždy velmi těšili a rádi se tam vraceli. V letošním roce jsme se však seznámili s majitelem tamního areálu Zbyškem, který  nás pozval na jeho trať, kde si můžeme udělat takové soustředění a ve večerních hodinách při občerstvení pak každý den řádně ohodnotit. Pro účast na závodech během měsíce září a října jsem tedy toto původně domluvené soustředění ze září 2008 přesunuli na rok 2009 a to zhruba na měsíc duben-květen. Bližší termín po dohodě se Zbyškem a s případnými závody v dubnu a květnu ještě upřesníme. Doufáme v hojnou účast jezdců polického autoklubu, ale i členů a kamarádů. Účast přislíbil i místopředseda AMK Jiří Krmaš a do sázky v případě své neúčasti vložil 50l sud piva aby tento slib patřičně utvrdil. Sezónu jsme tak sezením úspěšně ukončili a čeká nás již pouze výroční schůze.  


Gold Fren Cup 2008 je po posledním podniku, který se konal dne 20.9.2008 v Třemošnici u konce. V tomto seriálu za AMK Police nad Metují pravidelně nastupoval Véna Kohl a Petr Teiner. Gold Fren Cup se v roce 2008 skládal z 8 závodů, kdy se Véna přes pracovní vytížení zúčastnil 6 podniků, chyběl pouze v Benátkách a Klášterci n. Orl. a Pigi, který se zúčastnil 3 podniků. Véna se ziskem 195 bodů obsadil v seriálu krásné 8. místo v kategorii 20-26 let a Pigi ve stejné věkové kategorii místo 45. se ziskem 15 bodů. Polici nad Metují reprezentoval v seriálu také Martin Frencl, startující za tým Racing-RM a v kategorii junior 13-19 let obsadil s celkovým počtem 321 bodů 2. místo. Celkové výsledky seriálu Gold Fren Cup 2008 zde.

O tomto víkendu zajíždí výprava polického automotoklubu na předposlední podnik sezóny cross country 2008 do 269 km vzdálených Palkovic, okres Frýdek-Místek. Fotogalerie ze závodů se objeví na stránkách v průběhu následujícího týdne.


● 18.6.2007            SPRINT 16.6.2007 - Ostašská ul., Police nad Metují

            Dne 16.6.2007 pořádal místní automotoklub ukázkový sprint na ul. Ostašská v Polici nad Metují. Akce začínala od 11:00 hod prezentací závodníků a přejímkou závodních strojů v areálu místního fotbalového hřiště. Po absolvování administrativní přejímky se mohl každý z přihlášených jezdců ještě občerstvit u připraveného stánku s nápoji a grilovanými specialitami, neboť samotný závod začínal od 13:00 hod. Do závodu se postupně přihlásilo 20 motocyklů, 1 speciální traktůrek a 15 vozidel. Mezi motocykly bylo k vidění několik krásných veteránů z týmu STS Bukovice, mezi vozidly pak zaujal trucktrialový speciál Tatra 8x8 Františka Svobody o objemu 18 l a sedmilitrový sporťák Corvette Z06 Martina Macha z Broumova. Trať byla připravena na ul. Ostašská a jednalo se o rovný úsek o délce cca 200m, kdy start byl umístěn v prostoru vjezdu do areálu fotbalového hřiště a cíl u autobusové zastávky. Jezdcům byl čas měřen časomírou vybavenou přesným měřícím zařízením a na konci roviny byla jejich rychlost orientačně měřena radarem.

Před třináctou hodinou byl uzavřen provoz na ul. Ostašská a ten byl odkloněn do ul. Na Sibiři. Krátce nato provedl Řezňa zkušební jízdu potřebnou pro zkoušku časomíry a vše mohlo začít. Svým výborným komentářem nás po dobu závodů a následného vyhlášení prováděl pan Sauer z Machova a my mu tímto velmi děkujeme. Na trať se postupně vydalo všech dvacet motocyklů + jeden speciál Jaromíra Matějce a následně všech 15 vozidel. Po prvním kole se vedení ujal Martin Šedek s motocyklem Kawasaki, který úsek projel v čase 8,30 s. V kategorii vozidel byl nejrychlejší Martin Mach s Corvettou a to s časem 9,70 s.

Pro dostatek času byly nakonec odjety jízdy tři a v součtu všech tří časů byl nejrychlejší Martin Šedek s celkovým časem 24,99 s a v kategorii vozidel Martin Mach s časem 28,91 s. Od 16:00 probíhaly na hokejovém hřišti soutěže pro děti, kde byla připravena dráha s různými překážkami, kdy po úspěšném absolvování získaly děti ceny, které si mohly vybrat. V 16:30 proběhlo vyhlášení třech nejlepších jezdců v každé kategorii a každý zúčastněný jezdec obdržel pamětní list. Od 20:00 hod proběhla na Vražedném pobřeží taneční zábava se skupinou Imrwere.

Startovní listina

Výsledková listina


fotogalerie 1.část

 

fotogalerie 2. část

● 6.6.2007              CC CHŘÍČ

Dne 2.-3. 6. 2007 obec Chříč, okres Plzeň – sever a další díl podniku Cross Country a s ním spojený Shell Adventure Cup 2007. Chříč od Police nad Metují vzdálený cca 265 km. Účast AMK Police nad Metují: řidič obytného vozu Avia a fotograf Martin Jeřábek „Hašlerka“, manager týmu Martin Novotný „Evža“, Petr Matěna „Maťas“ Suzuki RMZ 450, Radovan Řezníček „Řezňa“ KTM SX 450 - st.č. 25, Pavel Plachta „Pláca“ KTM SX 125, Martin Šedek „Šéďa“ Husaberg 500 – st. č. 99, Jan Vajsar „Honánek“ Suzuki RMZ 250, Karel Janda „Kája“ Honda CRF 250 – st. č. 509, Ondřej Kohl „Anděl“ Kawasaki KX 85, Václav Kohl „Véna“ Kawasaki KX 125 st. č. 66. Cesta tentokrát proběhla bez problémů a v pátek okolo 18:30 hod jsme se ubytovali v depu a to na výborném místě, hned vedle stánku s občerstvením. Jelikož bylo přihlášeno přes 230 jezdců, tak se depo poměrně rychle zaplnilo. Část naší výpravy se vydala do údolí na obhlídku trati, která trvala zhruba hodinu a čtvrt.

Během noci pršelo a tak trať nebyla tak prašná jako v pátek při prohlídce. Prostor pro střídání dvojic byl od depa vzdálen cca 400m a tak jsme si pro přepravu věcí vzali sebou kárku. Na start závodu, který byl za horizontem od prostoru střídání 300m, se z našich dvojic vydali Řezňa, který vyměnil svoji Yamahu za KTM, která má pouze startér a při systému startů tříhodinovky je to výhoda, Ondra K., Honánek a Šeďa. Starter Řezňovi KTM se osvědčil a ten byl na konci startovní rovinky na 4. místě. Trať byla velmi pěkně natažena po údolí, byla poměrně náročná, plná výjezdů, sjezdů a kamení. A to také prověřilo naše motocykly, o tom by mohl vyprávět Evža, který se v prostoru pro střídání dvojic u motocyklů téměř nezastavil. Postupně jsme se z okruhů vraceli s různými závadami. Největší smůlu si však v sobotu vybrala dvojice Šéďa s Plácou, kdy v jednom z kol praskl Šeďovi na jeho Husabergu řetěz. Musel tedy vyčkat na trati až mu další naše dvojice doveze spojku na řetěz a on po kratší opravě mohl pokračovat v jízdě. Toto zdržení je připravilo o slibné umístění, protože měli sobotní závod velmi pěkně rozjetý. Nepříjemný pád měl i Kája, kterému se po pádu ohnula zadní část motocyklu a boční tabulka tím pádem zasahovala do zadního kola. Vénovi prasklo spojkové lanko a já s Plácou jsme bojovali s páčkami. Velmi pěkný výkon předvedl Ondra K., který se s obtížnou tratí na své osmdesátce solidně popral. Po mnoha opravách v průběhu sobotního závodu jsme se po třech hodinách jízdy dobrali k cíli a to takto: st.č.25 - Řezňa Maťas – 2. místo kat. profi, 22 bodů, st.č. 509 –Honánek Kája – 15. místo kat. amater, 6 bodů, st.č. st.č. 99 – Pláca Šeďa – 22. místo, st.č. 66 – Ondra a Véna – 27. místo.

V sobotu večer jsem umístění opět trochu oslavili, ve stánku probíhalo promítání DVD z minulých závodů cross country a endur a ke shlédnutí byly také fotky sobotního závodu od Martina Pichla. V neděli od rána intenzivně pršelo a když déšť ani kolem poledne neustával, nebylo nám zrovna do smíchu s přihlédnutím k náročnosti trati. Proto se na rozpravě v poledne hlasovalo, jak dlouho se vlastně v neděli pojede. Nakonec bylo, ale jednoznačně víc rukou nahoře pro tři hodiny než těch co hlasovali pro dvě. Počet dvojic, které nastupovaly do nedělního závodu bylo o poznání méně. Po startu na promoklé trati se prohnal kolem prostoru na střídání na druhém místě Řezňa a to bylo vzhledem k počasí výborné, protože byl velký předpoklad, že se trať v nějakém úzkém místě ucpe. V neděli byla v zadní části část trati pro nesjízdnost vynechána. I tak se některé úseky vlivem počasí dost změnily a na místech se vyhrabaly na povrch ostré kameny a jezdců s proraženými pneumatikami v prostoru pro střídání přibývalo jako hub po dešti. Tato nemilá věc se nevyhnula ani nám a to konkrétně mě (zadní kolo) a Ondrovi (kolo přední). Na prázdném kole jsem dojel do prostoru střídání, kdy jsem o tom ještě já ani Řezňa nevěděli. Když se Řezňa vracel na střídání, nechápavě zíral, jak mu z rukou beru jeho KTM a vydávám se na trať. To do konce závodu zbývala ještě hodina jízdy. Ondra také dojel závod na Vénovi stopětadvacítce. Od poloviny nedělního závodu pršet přestalo a tak se zajížděné časy v posledních kolech hodně zrychlili. Od 16:00 hod byli jezdci v cíli postupně odmávnuty a naše výsledky byly: Řezňa Maťas – 1. místo, 25 bodů, Pláca Šéďa – 7. místo, 14 bodů, Kája Honánek – 10. místo, 11 bodů, Ondra a Véna – 14. místo, 7 bodů. Další závod se jede o víkendu 8.-9.9.2007 kde se všichni budeme chtít opět zúčastnit.

                                                                        6.6.2007       Maťas

VÝSLEDKY 2.-3.6.2007

 

fotogalerie 1.část

 

fotogalerie 2. část

 

fotogalerie 3. část

 

 

 

 

 

● 2.5.2007              CC OLSZYNA

     Druhý podnik Shell Adventure Cup 2007 se konal v polské Olszyně o víkendu 28.-29.4.2007. Z Police nad Metují to bylo cca 130 km. Na závody jsme se vypravili ve složení: Martin Jeřábek „Hašlerka“ náš fotograf a řidič obytného vozu Avia, opět zapůjčený od p. Ticháčka ze Suchého Dolu a opět tímto posíláme velké díky za poskytnuté přístřeší a zázemí, Robert Ticháček ml. „Bača, Jan Borna „Houska“, Martin Novotný „Evža“ manager týmu, Petr Matěna ml. „Maťas“ SUZUKI RMZ 450 a Radovan Řezníček „Řezňa“ YAMAHA WR 450 , Jan Vajsar „Honánek“ SUZUKI RMZ 250 (4T) a Karel Janda „Kája“ Honda CRF 250 (4T), Michal Šumbera „Šumbajs“ hudební doprovod, Petr Dostál navigace a kameraman, Bohouš Máslo hlasová podpora po trati.

Cesta okolo 130 km tentokrát prověřila Avii a proti Podbořanům již neproběhla tak hladce. V polském městě Jelenia Gora (30 km před Olszynou) Avia poskočila a opustila jí zadní levá dvoumontáž. Stálo při nás obrovské štěstí, že se celá věc obešla beze škod na majetku i zdraví, protože celý incident se stal na dvouproudové silnici za plného provozu. Dvoumontáž po své několik desítek metrů dlouhé cestě, přistála na prostředním travnatém pásu. Po následné opravě, kdy byly použity šrouby z ostatních kol, již cesta proběhla v pořádku a v pozdních odpoledních hodinách jsme se ubytovali v depu.

     V průběhu týdne panovalo spíše slunečné počasí a to se projevilo i na trati. Tato pro tentokrát měřila zhruba 18 – 20 km, kde část byla tvořena motokrosovým okruhem, a zde byl také prostor pro střídání. V sobotu jsme startovali již od 9:00 hod a na start bylo připraveno 32 dvojic. Na start jsme se postavil já a Kája. Proti minulým závodům se startovalo jiným způsobem, kdy jezdec stál zády ke směru jízdy, přední kolo bylo mezi nohama a jezdec držel řidítka z druhé strany. Po mávnutí startovním praporem se tedy motorka obíhala a poté se teprve našlapovalo a vyráželo vpřed. Na startu se mi podařilo motocykl našlápnout mezi prvními, ale po zařazení rychlostního stupně mi motor zhasl a následovalo delší našlapování. Z roštu jsem odjížděl jako poslední  do velkého oblaku prachu. V prvním okruhu se hodně potrápil Kája, kdy měl hodně pádů, ale nakonec se přece jen objevil v prostoru střídání a na trať mohl vyrazit i Honánek. Trať byla těžší než při prvním podniku, kdy přibyl bahnitý přejezd přes potok, kde se poté udělaly hluboké koleje, ale také přibylo i pár výjezdů. Tentokrát již u výjezdů nebyly žádné náhradní delší varianty. S tratí jsme byli spokojení a po třech hodinách jízdy bylo pořadí následující: Řezňa Maťas – 3. místo v kat. Profi, 20 bodů s počtem 10 kol, Honánek Kája – 20. místo v kat. amater, 1 bod, 6 kol.

     V sobotu večer proběhla opět oslava a protože se jsme v neděli startovali až od 13:00 hod, tak to byla oslava trochu větší. Během noci se přehnala krátká přeháňka, ale v neděli již nebylo po dešti ani památky. V neděli bylo na startu 34 motocyklů a u nás jsem startoval já a v druhé dvojici Honánek. Zajížděné časy byly opět rychlejší než v sobotu. V neděli oproti minulému závodu v Podbořanech neměl nikdo z nás žádný defekt ani žádný těžší pád. Přejezd přes potok se v neděli z důvodu hlubokých vyjetých kolejí již nejel. Nejdelší výjezd byl  značně rozbitý a plný prachu a všichni jsme se na něm v posledních kolech pěkně potrápili. Ve zdraví jsme dojeli do cíle a výsledky byly následující: Maťas Řezňa – 2. místo, 22 bodů, 12 kol, Honánek Kája – 17. místo, 10 kol, 4 body. V průběžném pořadí jsme : Maťas Řezňa na 2. místě s 86 body. Další závod Shell Adventure Cup 2007 se bude konat dne 2.-.3.6.2007 v Chříči, kde se všichni budeme určitě chtít zúčastnit.

                                                                                  2.5.2007   Maťas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

● 29.3.2007                CC PODBOŘANY

Dne 24. a 25. března jsme se zúčastnili 1. závodu Gross Country – tříhodinovky dvojic  v Podbořanech. Na závody jsme vyrazili ve složení. Michal Baldrych „Švéd“ – řidič obytného vozu Avia, který na víkendové závody zapůjčil pan Robert Ticháček st. ze Suchého Dolu, a tímto mu také moc děkujeme, Martin Novotný „Evža“ – manager týmu, Robert Ticháček ml. „Bača“, Martin Jeřábek „Hašlerka“ – fotograf týmu,  Petr Matěna ml. „Maťas“ KTM SX 450 a Radovan Řezníček „Řezňa“ YAMAHA WR 450 – dvojice účastnící se Shell Adventure Cupu ve třídě Profi, Jan Vajsar „Honánek“ SUZUKI RMZ 250 (4T) a Pavel Plachta „Pláca“ KTM SX 125, Václav Kohl „Véna“ a Tomáš Podstata „Tobek“ oba KAWASAKI KX 125– dvojice účastnící se seriálu Shell Adventure Cup ve třídě Amater a Jenda Borna „Houska“, který jel zatím bez motocyklu, ale do dalších závodů se chystá vyrazit zřejmě s Kájou Jandou. O pomoc nás požádal ještě Honza Fišer „Fík“ z Hronova, který měl problém se svým vozidlem a poprosil nás o odvezení svého motocyklu na závody.

            Pršet začalo již v pátek dopoledne při nakládání motocyklů u dílny autoklubu. Čekala nás 264 km dlouhá cesta do Podbořan, okr. Louny. S touto cestou se Avia vypořádala na výbornou a ve večerních hodinách jsem dorazili do vojenského areálu v Podbořanech. Depo bylo vzhledem k pozdním hodinám již zaplněné, tak jsme se ubytovali po pravé straně příjezdové cesty k depu. Do sobotního rána se počasí umoudřilo a ráno již nepršelo, ale trať byla značně promáčená. Délka jednoho okruhu byla 12 km a okruh vedl přes vojenský cvičák. Od 9:00 hod startoval závod Mistrovství a Přeboru ČR. Náš čas přišel ve 13:00 hod kdy startoval Shell Adventure Cup. Na start se postavilo 44 motocyklů a druhá část byla připravena v prostoru pro střídání dvojic. Jako štafeta pro předávání sloužil čip. Z našich dvojic na byli na startu Řezňa, Véna a Pláca. Na startu se trochu potrápil s našlápnutím motocyklu Řezňa, ale nakonec se povedlo a mírná ztráta po startu se nám nakonec stala výhodou. Po cca 400 ujetých metrech byl výjezd ve kterém se to po startu ucpalo. Místo výjezdu bylo možné jet náhradní variantou, ale ta byla o minimálně 1 až 2 minuty delší. Když Řezňa dorazil k výjezdu, byl již volný a většina startovního pole výjezd objížděla po náhradní trase a to nás posunulo hodně dopředu. Po pár pádech na zpočátku dost kluzké trati, kdy si každý vyzkoušel tvrdost podkladu na vlastní kůži jsme se dobrali po třech hodinách cíle a to v tomto pořadí: Řezňa Maťas – 2. místo v kat. profi, 22 bodů, s počtem 12 kol, Véna Tobek – 17. místo v kat. amater, 4 body, 10 kol, Pláca Honánek, 23. místo, 0 bodů, 9 kol.

            Po mírné oslavě jsme se probouzeli do nedělního rána a to již prosvítalo slunce a trať pěkně osychala. Startovali jsme v 9:00 hod. Na startu již bylo o poznání méně motocyklů, což jsme se dozvěděli na ranní rozpravě, kdy 7 dvojic do nedělního závodu vůbec nenastoupilo. Na startu jsme měli stejné složení jako v sobotu, tentokrát již start proběhl pro nás bez problému. V neděli se zajížděné časy hodně zrychlily. Smůla nás neminula. Tobek měl nepříjemný pád, kdy mu přes záda přejel jiný motocykl a odvezl si pěkně fialovej flek. Řezňa asi v polovině jednoho z kol prorazil přední kolo. Během střídání, kdy jsem na trať vyrazil já, zapůjčil přední kolo Fík a po rychlé výměně se vrátil zpátky do závodu. Ještě větší smůlu si však vybral Pláca, když mu motocykl v jednom z okruhů zhasl a odmítl další spolupráci a to až do konce závodu. Honánek musel závod dokroužit sám a to ho stálo spoustu sil.  V neděli se odhodlal Tobek a pustil se do výjezdu, kterého se obával a nahoru se hned napoprvé vynesl bez nejmenšího zaváhání což je také hodně zrychlilo. Po třech hodinách, kdy si již projevila únava na všech jezdcích byl odmávnut cíl a pořadí 2. dne bylo takové: Maťas Řezňa - 2. místo, 22. bodů, 13 kol, Tobek Véna – 12. místo, 9 bodů, 11 kol, Honánek Pláca – 17. místo, 4 body, 8 kol. Navečer nás čekala ještě cesta domů, kdy na Hradecké dálnici proběhla ještě oprava Avie, na které během jízdy najednou zhasly světla. V průběžném pořadí jsme: Maťas Řezňa na 2. místě se 44 body, Véna Tobek na 16. místě s 13 body, Honánek Pláca na 26. místě se 4 body. Víkend jsme všichni přežili ve zdraví a těšíme se na další závod, který se jede 28. a 29. dubna v polské Olszyně.

                                                                                              29.3.07   Maťas

fotogalerie sobota 24.3.2007

fotogalerie neděle 25.3.2007

 

   

 

NAVRCHOLU.cz

NAVRCHOLU.cz